Polak Stomatologia

Implanty zębów

Zapraszamy do gabinetu Stomatologia Polak, gdzie wykonujemy zabiegi z zakresu implantologii.

Implantologia to nowoczesna dziedzina stomatologii, koncentrująca się na wszczepianiu implantów zębowych w celu odtwarzania brakujących zębów lub ich części. Implantologia odgrywa kluczową rolę w poprawie stanu zdrowia jamy ustnej, przywracaniu funkcji żucia i poprawie estetyki jamy ustnej. Nowy, piękny uśmiech doda Ci pewności siebie i sprawi, że na nowo go pokochasz.

Co to są implanty i jak wpływają na jamę ustną?

Implanty zębowe to niewielkie struktury, kształtem przypominające śrubę, wykonane z biokompatybilnych materiałów, których zadaniem jest imitowanie korzenia zęba. Służą jako podstawa dla koron, mostów lub protez. Wszczepione implanty zębowe zapobiegają procesowi resorpcji kości, który jest następstwem utraty zębów, co pomaga w zachowaniu naturalnego wyglądu twarzy oraz wspiera funkcje żucia. Dzięki nim pacjenci mogą cieszyć się pełną funkcjonalnością i estetyką swojego uzębienia.

Stomatologia Lędziny
Zabieg z zakresu implantologii przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest praktycznie bezbolesny. Po dokładnym przygotowaniu miejsca, implantolog umieszcza implant w kości. Od tego momentu rozpoczyna się proces osteointegracji, czyli zrastania się implantu z kością.

Po zakończonym zabiegu pacjent otrzymuje od implantologa zalecenia i instrukcje, jak dbać o świeżo wszczepiony implant. Po zakończonym procesie osteointegracji leczenie implantologiczne uważa się za zakończone.

Przed wszczepieniem implantu

Przed wszczepieniem implantów zębowych przeprowadzamy program diagnostyki kompleksowej, który ma na celu zapewnienie pacjentowi precyzyjnego i skutecznego leczenia oraz jasne określenie kosztów leczenia implantologicznego.

Diagnostyka kompleksowa przed zabiegiem z zakresu implantologii obejmuje:

Badanie wewnątrzustne

Oceniamy stan zębów, wypełnień, uzupełnień protetycznych i dziąseł, rejestrując wyniki w elektronicznej karcie pacjenta.

Skanowanie zębów

Używając skanera, tworzymy cyfrowe modele zębów, oceniając m.in. próchnicę i stan zgryzu.

Zdjęcia radiologiczne

Wykonujemy zdjęcia pantomograficzne lub tomografię komputerową, by uzyskać dokładny obraz zębów, korzeni i kości.

Zdjęcia cyfrowe

Służą ocenie estetyki uśmiechu i zaplanowania uzupełnienia protetycznego.

Rozmowa z pacjentem

Omawiamy oczekiwania i potrzeby pacjenta w kontekście planowania leczenia.

Jak długo goi się implant zęba?

Czas potrzebny na pełne gojenie się po wszczepieniu implantu może wynosić od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od indywidualnych właściwości pacjenta i specyfiki zabiegu.

Dlaczego warto?

Leczenie implantologiczne

Zamiast koncentrować się wyłącznie na leczeniu objawów i pojedynczych problemów w obrębie jamy ustnej, Stomatologia Polak patrzy na każdego pacjenta holistycznie, uwzględniając jego fizyczne, emocjonalne i psychiczne potrzeby. Pamiętajmy o tym, że zarówno dieta, dbanie o higienę, styl życia i ogólny stan zdrowia nie pozostają bez wpływu na zdrowie naszych zębów i odwrotnie - zdrowie naszych zębów ma niezwykle istotne znaczenie dla zdrowia całego organizmu!

Specjaliści ze Stomatologia Polak dążą do zapewnienia, że cały proces wszczepienia implantów zębowych - od planowania po rekonwalescencję - jest jak najbardziej zharmonizowany z Twoimi indywidualnymi potrzebami i Twoim zdrowiem. Zapraszamy!

Endodoncja

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest implant zębowy?
Implant to specjalny wszczep, który zastępuje korzeń własnego zęba. Implant swoim wyglądem przypomina śrubę o średnicy 3-5 mm i długości 7-21 mm. Implanty zębów wykonuje się z czystego tytanu, ponieważ pierwiastek ten jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm człowieka oraz warunkuje powstanie trwałego połączenia między implantem a kością. Implanty zębowe wszczepiane są w kość żuchwy lub szczęki. Po okresie wgajania (3-6 miesięcy) możliwe jest wykonanie uzupełnienia protetycznego, które imitować będzie naturalne zęby pacjenta. Zależnie od indywidualnych uwarunkowań pacjenta uzupełnieniem na implantach może być korona, most lub proteza ruchoma.
Jak przebiega leczenie implantologiczne?
Leczenie implantologiczne składa się z kilku etapów. Każdorazowo leczenie poprzedza zebranie wywiadu i rutynowe badanie stomatologiczne. Ma to na celu uzyskanie informacji na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta, przyjmowanych leków, przebytych i obecnych chorób, tak aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu implantacji. Etapy leczenia: planowanie leczenia, wszczepienie implantu, prace protetyczne.
Jakie są zalety implantów?
Implanty to aktualnie najnowocześniejsza forma odbudowy braków zębowych, pozwalająca na uzyskanie estetyki i komfortu, jaki zapewnia posiadanie własnych zębów. Implant jest najbardziej zbliżoną do fizjologicznej formą odbudowy brakującego zęba. Najistotniejszą cechą jest sposób przenoszenia sił żucia. W przypadku zęba na implancie siły żucia są przenoszone bezpośrednio na kość, tak jak w przypadku naturalnego zęba. Działanie sił żucia poprzez implant na kość stymuluje procesy jej przebudowy i sprawia, że kość w tym miejscu nie zanika. Kolejną zaletą implantów jest fakt że unikamy szlifowania zębów własnych, co ma miejsce w przypadku zastosowania klasycznych mostów protetycznych.
Jakie są przeciwwskazania do implantów?
Niestety każde leczenie, w tym i leczenie implantologiczne, ma swoje ograniczenia. Przeciwskazania do leczenia implantologicznego możemy podzieli na bezwzględne (takie, które wykluczają możliwość leczenia implantologicznego) i względne (takie, które podlegają indywidualnej ocenie stopnia ryzyka w konkretnym przypadku).Do najważniejszych przeciwwskazań należy:
  • paradontoza i naganna higiena jamy ustnej
  • nieustabilizowana cukrzyca
  • choroba nowotworowa
  • AIDS
  • osteoporoza
  • choroby krwi np. zaburzenia krzepnięcia
  • wiek poniżej 18 lat (niezakończony rozwój kości)
  • ciąża
  • nałogowe palenie tytoniu.
  • niewystarczająca do umieszczenia implantów ilość i jakość kości brak miejsca w zwarciu (między zębami górnymi i dolnymi) na wykonanie przyszłej korony protetycznej na implancie
  • nieprawidłowa błona śluzowa w miejscu, gdzie planowany jest implant.
Dlaczego uzupełnienie brakującego zęba jest tak ważne?
Usunięcie choćby jednego zęba to problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Dlatego lukę w uzębieniu trzeba jak najszybciej wypełni.Brak choćby jednego zęba ma ogromny wpływ na zgryz. Po ekstrakcji pozostałe zęby przesuwają się w kierunku wolnej przestrzeni, przekrzywiają i pochylają. Nieprawidłowo ustawione zęby są bardziej narażone na próchnicę, ulegają nadmiernym przeciążeniom i szybko się niszczą. Następstwem braków w uzębieniu są też kłopoty z żuciem i rozdrabnianiem pokarmu, co z kolei zaburza pracę przewodu pokarmowego.Utrata zęba powoduje że następuje stopniowy zanik kości. Proces ten jest najintensywniejszy w pierwszym roku po usunięciu zęba i obejmuje prawie 60% objętości kości. Znaczny zanik kości wpływa negatywnie na rysy twarzy, powodując że osoby takie wyglądają znacznie starzej.

Cennik konsultacji

Wszczepienie implantu
2500 zł
Korona pełnoceramiczna na implancie
2500 zł
Sinus lift (regeneracja kości w zatoce)
od 1500 zł
Proteza na implantach
od 6500 zł

Pomożemy Ci rozwiązać Twój problem!

Umów się na konsultację!

Numer telefonu
Adres
Ul. Pokoju 92, 43-140 Lędziny (blisko Bierunia)